آیا همه پنجره های دوجداره عایق صوتی هستند؟
کاربری چسب سیلیکون برای عایق کردن پنجره های دوجداره
چسب سیلیکون برای عایق پنجره دوجداره
شهریور ۲, ۱۴۰۰
نمای کامپوزیت آلومینیومی
نمای کامپوزیت آلومینیومی ساختمان
شهریور ۲, ۱۴۰۰

آیا همه پنجره های دوجداره عایق صوتی هستند؟

عایق صوتی UPVC

عایق صوتی UPVC

در همین ابتدا میخواهیم به توضیح کوتاهی درپنجره های دوجداره عایق یا مانع صوتی بپردازیم. محیط اطراف ما پر از سر و صدا میباشد و بعضی از این صداها برای ما خوشایند نمیباشند و از شنیدن آن‌ها کلافه میشویم.

امروزه آلودگی صوتی بخشی از مشکلات زندگی شهری محسوب میشود و اثرات مخرب در سلامت مردم و واکنش اجتماعی قابل مشاهده می باشد.

در نتیجه کم کردن این صداها به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. در این اغلب ساختمان سازان به سراغ استفاده از عایق‌های صوتی با کیفیت می‌روند.

عایق صوت چیست؟

برای کاهش آلودگی‌ های صوتی و ورود صدا از یک محیط به محیط دیگر، باید از عایق صوت استفاده شود و صدا از طریق کف، سقف ساختمان و دیوارها منتقل می‌شود که این اتفاق موجب ایجاد امواج صوتی می‌شود.

برای جلوگیری از ورود صدا در ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی می‌توان از عایق صوت استفاده کرد. باید بدانید که عایق صوت به معنی استفاده از دیوارهای بتنی و سقف با ضخامت زیاد نیست.

از نظر کاهش صدا و جذب، در ساخت و طراحی ساختمان‌ها و سازه‌ها دو موضوع بسیار مهم وجود دارد.

یکی از آن‌ ها استفاده از بهترین مصالح و مواد در ساخت ساختمان، یعنی کف، سقف و دیوارها، است.

روش دیگر، چگونگی جذب صدا و صوت انتقالی، یعنی همان نوع عایق صوتی که انتخاب شده می باشد.

با توجه به تحقیقاتی که راجب عایق‌ صوتی انجام شده، استفاده از دو تا پنج سانتی‌متر ضخامت عایق صوتی، تاثیر زیادی در جلوگیری از انتقال صدا دارد.

همچنین عایق کردن پنجره‌ها و محیط، نقش بسیار اساسی در صرفه‌جویی انرژی در فصل های سرد و گرم دارد و همین مسئله باعث شده تا تولیدکنندگان به تولید پنجره‌های دوجداره بپردازند.

پنجره دوجداره ی عایق صوت و ویژگی های آن

پنجره عایق معمولا با اسم های شیشه دوجداره، پنجره دوجداره و پنجره سه ‌جداره شناخته شده است.

پنجره دوجداره باید عایق مناسبی برای انتقال سرما، گرما، صوت و گرد و غبار باشد و تا حد بسیاری جلوی ورود صدا به داخل ساختمان جلوگیری کند.

ولی همیشه اینگونه نیست و مصرف کنندگان پنجره‌های دوجداره، از پنجره خود کاملا راضی نیستند. پس پاسخ به این سوال که آیا هر پنجره دوجداره‌ای عایق صوت میباشد؟ میتوان گفت که پاسخ منفی میباشد.

پنجره‌های دوجداره هم با پروفیل‌های یو پی وی سی قابل تولید میباشند و هم با پروفیل‌های آلومینیوم ترمال بریک می‌توان آن‌ها را مقایسه نمود.

در ارتباط با پنجره ترمال بریک در مطالب قبل توضیح داده‌ایم. یک عایق صوتی کاربردی باید از چگالی مناسبی برخوردار بوده و چگالی عایق صوتی ارتباطی مستقیم با انتقال اصوات دارد، به این معنی که هر چه چگالی عایق صوتی بیشتر باشد، در برابر انتقال صوت مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهد.

علاوه بر چگالی عایق صوتی، ضخامت هم تاثیر بسیار زیادی در انتقال اصوات دارد. ولی باید بدانید عایق‌های صوتی که امروزه در بازار وجود دارند از کیفیت و ضخامت بالا برخوردار نیستند.

پنجره دوجداره عایق صوت چه خصوصیاتی دارد؟

از مزیت‌های اساسی پنجره‌های دوجداره، عایق صوت بودن آن‌ها میباشد. در رابطه با پنجره‌های دوجداره عایق صوت بودن انها یک خصوصیت بارز میباشد و اکثر مصرف‌ کننده ها به همین علت به خرید پنجره دوجداره عایق اقدام می‌کنند. پنجره، قسمتی از ساختمان بوده که به وسیله آن نور محیط تامین شده و به کمک آن فضای بیرون ساختمان را میتوان دید.

استفاده از مواد اولیه استاندارد و متریال و نیز تولید استاندارد پنجره دوجداره عایق، تجربه خوبی در ذهن مصرف‌ کنندگان جای میگذارد.

چنانچه تولید پنجره دوجداره به خوبی ساخته نشود، حتی اگر از بهترین متریال هم استفاده شود، پنجره شما عایق خوبی نخواهد بود. مثلا اگر در هنگام نصب لوله ها و یراق، جاسازی لولا خوب روی پروفیل انجام نگیرد، از پشت لولاهای پنجره، گردو خاک، گرما، سرما و صدا به ساختمان راه می یابد.

ابعاد برداری درست پنجره، نکته دیگر و حیاتی در ساخت پنجره دوجداره عایق میباشد. اگر ابعاد درست نباشد، پنجره یا کوچک ساخته می‌شود یا بزرگ، که هیچ‌ یک استاندارد نمیباشند.

اگر پنجره از آن ابعادی که می بایست باشد بزرگ‌ تر ساخته بشود، تحت فشار نصب شده و دیگر جای انقباض و انبساط برای آن باقی نمی‌ماند.

وقتی که به پنجره و بازشو فشار وارد شود، از رگلاژ خارج می‌شود و دیگر به راحتی باز و بسته نمی‌شود. این پنجره عملکرد عایقی مناسبی برای انتقال برودت ( سردی یا خنکی ) و صدا در فصول سرد و گرم سال نخواهد داشت.

استفاده از یراق دو حالته موجب این می‌شود که پنجره عملکرد بسیار خوبی از لحاظ عایق شدن داشته باشد.

یراق دو حالته در پنجره‌های دوجداره باعث می‌شود تا لاستیک‌های فریم و دور بازشو، زمان بسته شدن پنجره، دور تا دور به همدیگر فشرده شوند و پنجره بصورت کامل عایق شود.

باید بدانید این عایق شدن به شرط استفاده از لاستیک‌های با کیفیت و استاندارد در ساخت پنجره است تا در فصل های سرد و گرم کیفیت خود را از دست ندهد.

استفاده از شیشه‌های دوجداره استاندارد هم تاثیر بسیار زیادی در عایق کردن پنجره‌های دوجداره دارند.

شیشه‌های دوجداره مدل های متنوعی دارند و هر یک با توجه به نوع و میزان آلودگی، از ورود صدا جلوگیری می‌کنند.

۸۰ درصد یک پنجره دوجداره را شیشه آن تشکیل می‌دهد، پس پیشنهاد می‌شود از شیشه‌های دوجداره با کیفیت استفاده کنید تا پنجره به خوبی در مقابل حرارت و صوت عایق شود.

تولیدی آکو یکی از برترین تولید کنندگان درب و پنجره در ایران میباشد که با عرضه کردن محصولات با تنوع بالای خود ، امکانات بسیاری در زمینه پنجره‌های دوجداره را با کیفیت خوبی در اختیار مصرف‌ کنندگان عزیز قرار می‌دهد.

هدف اصلی و اساسی تولیدی آکو کسب رضایت مشتری و ارتقای مشتری‌مداری است و با رعایت استانداردهای بین‌المللی سعی در دستیابی به این هدف مهم دارد.

توصیه ما به شما این است که برای خرید پنجره‌های دوجداره عایق، به سراغ شرکت‌های معتبر رفته و به دنبال پنجره‌ های ارزان و بی‌کیفیت نباشید چراکه در این صورت انتظارات و نیازهایتان از خرید برآورده نخواهد شد و باید دوباره برای خرید یک پنجره استاندارد هزینه کنید.

اینستاگرام آکو اینستاگرام

برو به صفحه اصلی